En konferens för dig som är förtroendevald inom allmännyttan
De här dagarna vänder sig till dig som är förtroendevald i styrelsen för ett allmännyttigt bostadsföretag. Konferensen ger dig ökad insyn i vad som händer inom allmännyttan och dess omvärld – inte minst dagsaktuella frågor inom bostadspolitiken.
Konferensens första dag fokuserar framförallt på partivisa möten och du får möjlighet att möta och nätverka med andra förtroendevalda inom allmännyttan och diskutera aktuella ämnen och frågor med dina partikamrater. Kvällen avslutas med middag där du kan mingla vidare med övriga deltagare.
Under konferensens andra dag kommer du erbjudas en rad olika föreläsningar inom aktuella frågor för allmännyttan.
Varmt välkommen med din anmälan!
Praktisk information
Vid flera anmälningar från samma styrelse debiteras de två första deltagaren fullt pris och resterande deltagare deltar för halva priset.